Genel

Polislik için TYT’den kaç puan almak gerekiyor? PMYO polislik başvurusu için kaç net kaç puan yapılmalı?

Bugün öğrenciler sınav kağıtları başında ter dökecek. Üniversite sınavına sayılı günler kala öğrenciler sınav sonrasında polislik için kaç puan almak gerekiyor? sorusuna cevap aramaya başladı. PMYO taban puanları, öğrencilerin tercih yapmasına az bir süre kala ÖSYM tarafından duyuruluyor. Peki, polislik puanları kaç? Polislik başvurusu için TYT kaç puan yapmak gerekiyor?

26 – 27 Haziran tarihleri arasında milyonlarca öğrenci YKS sınavına giriş yapaca. Üniversite sınavının heyecanının başladığı bu günlerde polis olmak isteyenler de diğer öğrencilerden farklı araştırmalar yapmaya başladı. Polislik kaç puan? PMYO Polislik başvuru için kaç net kaç puan almak gerekiyor? İşte tüm detaylar..

PMYO TABAN PUANLARI KAÇ?

Konu ile ilgili YÖK yapmış olduğu açıklamasında bu yıl için YKS baraj puanı 10 puan düştü. Sadece bu yıl için geçerli olmak koşulu ile TYT 150, AYT ve YDT ise baraj puanları 170’e geriledi.

Polis Meslek Yüksek Okulu tercihi yapmak isteyen öğrencilerin YKS TYT sınavından 150 puan alması gerekiyor. Henüz bu yıl için PMYO taban puanını açıklamadı. Fakat geçen yılların puanları şu şekilde:

2016: 270

2017: 260

2018: 260

2019: 250