İş İlanlarıİşkur İş İlanlarıPersonel Alımı

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Sürekli İşçi Alacak! Başvurular İŞKUR’dan!

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Rektörlüğü personel alımı için ilan açtı. Rektörlüğe ve bağlı birimlerinde çalıştırılmak üzere 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla aşağıdaki kadrolara sürekli işçi alımı yapılacak.

3 adet Temizlik Görevlisi
2 erkek Özel Güvenlik Görevlisi
2 kadın Özel Güvenlik Görevlisi
13 erkek Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı
20 kadın Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı

Başvuracak adayların 18-34 yaşları arasında olmaları bekleniyor. Temizlik görevlisi kadrosunda öğrenim durumunun en az İlköğretim olması kabul edilirken, diğer kadrolarda en az Lise mezunu olma şartı var.

Özel Şartlar Neler?

Rektörlüğün yayımladığı ilanda bazı özel şartlar da mevcut. Bunlar;

Özel Güvenlik Görevlisi kadrosu için

1. Üniversitenin Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak.
2. Özel Güvenlik belgesine / kimlik kartına sahip olmak (silahlı/silahsız).
3. Özel Güvenlik Görevlisi olarak görev yapmaya sağlık yönünden elverişli olmak. Görevin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl sağlığı ile ilgili engeli bulunmamak. (İşe alım aşamasında sağlık raporu tam teşekküllü hastaneden alınacaktır.)
4. Erkeklerde 175 cm’den, kadınlarda 165 cm’den kısa boylu olmamak, boy uzunluğunun cm cinsinden son iki rakam ile kilosu arasında farkın 10’dan fazla olmamak. (Örneğin, 190 cm boyundaki adayın kilosunun en fazla 90+10=100 kilo ile en az 90-10=80 kilo aralığında olması, gibi şartlar şeklinde sıralanıyor.

Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı kadrosu için de

Ortaöğretim kurumlarının hasta ve yaşlı hizmetleri alanının engelli bakımı, hasta bakımı ve yaşlı bakımı dallarından ya da sağlık hizmetleri alanında ebe yardımcılığı, hemşire yardımcılığı ve sağlık bakım teknisyenliği dallarından birinden mezun olmak şartı var.

Başvurular İŞKUR’dan alınacak

Üniversite, işçi alımlarını İŞKUR üstünden yapacak. Noter kurası ise tarih 07.07.2021 tarihinde ÇOMÜ Çanakkale Şehitleri Yerleşkesi (İlahiyat Fakültesi yanı) İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde saat 10.00’da yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir