Genel

Markete gidecekler dikkat! Yarından itibaren marketlerin çalışma saatleri değişiyor! 1 Temmuz BİM, A101, ŞOK ve Migros çalışma saatleri..

Koronavirüs salgını kapsamında tüm Türkiye’nin beklediği gün yarın geliyor. Ancak normalleşme dönemi ile birlikte sokağa çıkma yasaklarının kaldırılmasıyla marketlerin çalışma saatleri yeniden değişiyor. Peki, 1 Temmuz BİM, A101, ŞOK ve Migros çalışma saatleri haberimizde mevcut..

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile genelge gönderildi. Gönderilen genelge ile birlikte sokağa çıkma yasağının kalktığı açıklandı. 1 Temmuz tarihinden itibaren işletmeler ruhsatlarındaki faaliyetler konusuna göre belirlenmiş açılış ve kapanış saatleri arasında hizmet verebilecek. A101, BİM, ŞOK ve Migros market çalışma saatleri ve detaylar..

1 Temmuz itibarıyla Türkiye normalleşme dönemine giriş yapıyor. Bakkal ve market çalışma saatleri değişti mi? 1 Temmuz market ve bakkal çalışma saatleri ne olacak? soruları araştırılmaya başlandı.

MARKET ÇALIŞMA SAATLERİ

Market çalışma saatleri ile ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından şu ifadeler kullanıldı:

“Kovid-19 tedbirleri kapsamında faaliyetlerine ara veren tüm iş yerleri ile sinemalar 1 Temmuz’dan itibaren tekrar açılacak.Tüm iş yerleri 1 Temmuz’dan itibaren, ruhsatlarındaki faaliyet konusuna göre belirlenmiş açılış-kapanış saatleri arasında hizmet verebilecek”

BİM, A101, ŞOK MARKET ÇALIŞMA SAATLERİ

BİM, A101, ŞOK çalışma saatleri haftanın 7 günü olarak 09.00 – 21.00 olarak güncellendi. Aynı zamanda online market ve yemek sipariş firmalarının çalışma saatleri de 07.00 – 00.00 saatleri arasında hizmet verecek şekilde güncellendi.

Migros ise aynı saatlerde hizmet verecek olup, yazlık bölgelerde kapanış saat 11.00’e kadar uzatılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir