Mevzuat

Milyonlarca İşverene Müjde Verildi! Süre Uzatılıyor!

29 Haziran ve sonrasında yapılan teşvik belgesi başvurularına düzenleme geliyor. Genç ve kadın istihdam eden firmaların istihdam desteklerinden yararlanabilme süreleri Cumhurbaşkanı kararıyla uzatılıyor. Salgın nedeniyle yarım kalan, tamamlanamayan yatırımlarda teşvik belgelerine 2 yıl ek süre veriliyor.

Tekstilde 1,2. bölgeden taşınan firmalara teşvik süresi uzatılıyor. Veri merkezi yatırımları öncelikli yatırımlar kapsamına alınırken, çevre yatırımlarının kapsamı da genişletiliyor. Düzenleme 29 Haziran ve sonrasında yapılan teşvik belgesi başvurularına uygulanacak

HER YIL İÇİN BİR AY EKLENİYOR

Devletin yaptığı yardımlara ilişkin yeni düzenlemede, teşvik belgesindeki çalışan sayısını geçmemek üzere genç, kadın çalıştıranların çalışma süresi 1 yılı geçtiyse başvuruya gerek kalmadan her 1 yıla 1 ay ilave teşvik verilmesi maddesi bulunuyor.
Düzenleme 29 Haziran ve sonrasında yapılan teşvik belgesi başvurularına uygulanacak. Tekstil, hazır giyim sektöründe 1 veya 2’inci bölgeden diğer bölgelere taşınan firmalara verilen teşvik için başvuru süresi de bu yılın sonuna uzatıldı.
Kâğıt üretimine yönelik yatırım yapanlar da teşviklerden yararlanabilecek.

Yeni Düzenlemede Hangi Maddeler Var?

Genç, kadın istihdamına destek süresi uzatıldı.
Cumhurbaşkanı kararıyla her 1 yıla 1 ay ilave teşvik veriliyor.
Tamamlanamayan yatırımlarda teşvik belgelerine 2 yıl ek süre veriliyor.
Tekstilde 1,2. bölgeden taşınan firmalara teşvik süresi uzatıldı.
Veri merkezi yatırımları öncelikli yatırımlar kapsamına alındı.

Son olarak da çevre yatırımlarının kapsamı genişletildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir