Kültür-sanat

Son dakika Ayhan Alptekin hayatını kaybetti! Ayhan Alptekin kimdir?

Gelen bir son dakika haberine göre Karadeniz müziği ile herkesi kendine hayran bırakan Ayhan Alptekin’den acı haber geldi. Usta müzisyen beyin tümörü sebebiyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Usta isim, yaklaşık 10 aydır beyin tümörü sebebi ile İstanbul ve Rize’deki hastanelerde tedavisine devam ediyordu. Alptekin, tedavisinin devam ettiği Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji Servisi’nde bu sabah hayatını kaybetti.

EVLİ VE 4 ÇOCUK BABASIYDI

Alptekin, seslendirmiş olduğu Karadeniz türküleri ile herkes tarafından biliniyordu. Usta ismin vefat haberi başta hemşerilerini olmak üzere herkesi yakından üzdü. Evli ve 4 çocuk babası olduğu belirtilen Ayhan Alptekin’in cenazesinin yarın memleketi olan Rize’nin Ardeşen ilçesinde toprağa verileceği öğrenildi.

AYHAN ALPTEKİN KİMDİR?

Usta ismin vefat haberinin duyurulmasından sonra internet üzerinden Ayhan Alptekin kimdir? Sorusunun cevabı araştırılmaya başlandı. Küçük yaşlarda mandolin ve melodika çalarak müzikle ilgilenmeye başlayan Alptekin 1982 yılında “yıldızlar” adında bir müzik grubu kurdu.

Usta isim, ‘Gel Beni Dinle’, ‘Gelme’, ‘Sindoma Ayhan-Lazuri’, Oy Nana, Şahlandı Karadeniz, Ah Ulan Ah, Hülya, Hey Gidi Gönül, Çona, Karadeniz Tavernası 1, Karadeniz Tavernası 2 ve ‘Ayhan Alptekin Box Set’ isimli albümlere de imza attı.