GenelGündem

Meteoroloji ve AFAD’dan Uyarı Geldi! Bu Bölgelerde Yaşayan Vatandaşlar Dikkat!

Geçtiğimiz günlerde başlayan ve etkisini sürdüren şiddetli yağışlar devam edecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yaptığı açıklamayla yurt genelinde özellikle kuzey ve batı kesimlerde sağanak yağışla birlikte sel tehlikesinin göz önünde bulundurulması gerektiğini söyledi.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı son dakika açıklamasıyla vatandaşları şiddetli yağışlara karşı uyardı. Özellikle kuzeybatı kesiminde yaşayan vatandaşların şiddetli yağışın neden olabileceği sel tehlikesine karşı dikkatli olması gerektiği belirtildi.

ANKARA İÇİN UYARI YAPILDI

Ankara Valiliği’nden de bir uyarı geldi. Valilik vatandaşları ani sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar, gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması konusunda uyardı.

Meteorolojik değerlendirmeler doğrultusunda şehrin kuzey ilçelerinde devam eden gök gürültülü sağanak yağışların gece saatlerinden sonra etkisini artırarak kuvvetli olması bekleniyor.

DÜZCE’DE YENİDEN SEL İHTİMALİ VAR

AFAD, gece saatlerinden sonra Bilecik, Bolu, Bartın, Ankara, Çankırı, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Karabük çevrelerinde kuvvetli yağış beklediklerini belirtti. Açıklamada “Sel, su baskını ve heyelan gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olun” ifadesi de yer aldı.

ÜLKE GENELİNDE DE DURUM AYNI

Bugün ülke genelinde hava durumunun aynı olması bekleniyor. Ülkenin kuzeybatı kesimlerinde ve özellikle Marmara Bölgesi’nde etkili olan yağmur, cumartesi günü İstanbul’u terk edecek. Cuma günü ise sağanak yağış yurdun Doğu kesiminde etkisini göstermeye devam edecek.

Güneyde ise hava sıcaklığı 41 dereceyi bulacak.

Hafta sonu boyunca Düzce, Bolu, Karabük, Karabük, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Trabzon, Rize, Artvin ve Erzurum’da devam edecek olan yağışın, Pazar günü ülkeyi tamamen terk etmesi bekleniyor.