EkonomiGenel

Her Çalışana 10.020 TL Ödenecek! 5 Yıl Süre İçin Geçerli!

Sağlık çalışanlarına müjdeli haber geldi. Türk Sağlık Sen ve Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğünde görevli sağlık çalışanları adına imzalanan anlaşma kapsamında 1009 çalışana, 5 yıl boyunca maaşlarını aynı bankadan çekme sözü karşılığında tarihin en yüksek promosyonu verilecek.

Anlaşmaya dahil olan 1009 sağlık çalışanının maaş hesabına eşit olarak herhangi bir ayrım olmadan tam 10.020 TL promosyon ödenecek.

2 Temmuz’da yapılan Maaş Ödemeleri Banka Promosyon İhalesi sonucunda, tek seferde ödenmek üzere 10.020 TL ile anlaşıldı. Anlaşma, en yüksek miktarı veren Yapı Kredi bankası ile gerçekleşti.

Türk Sağlık-Sen’in attığı adımlarla Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görev yapan çalışanlar için promosyon anlaşması sağlanmış oldu. Türk Sağlık-Sen’in konuyla ilgili basın açıklaması ise şu şekilde:

“Türk Sağlık-Sen çalışanlar için mücadeleye ve kazandırmaya devam ediyor. Son olarak Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görev yapan çalışanlar için gerçekleştirilen promosyon ihalesine çalışanları temsilen yetkili olarak Kırklareli şubemiz katılmıştı.

İhale rekor bir anlaşma ile sonuçlandı. 1009 çalışanı kapsayan ve 5 yıllık olan banka promosyonu ihalesi sonucunda her bir çalışana eşit olarak 10 Bin 20 TL ödenecek.

Hayırlı olsun.”