Ekonomi

Başvurular için bugün son gün! Faizsiz para desteği başvuruları sona eriyor!

Koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen binlerce kişi için başvuruların bugün sona ereceği duyuruldu. 25 bin TL ile 75 bin TL arasında verilen nakit desteğinde geri ödemeler 3 yıl sonra alınmaya başlanacak. Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar e-Devlet üzerinden destek başvurusunda bulunabilecek.

Faizsiz ve teminatsız para desteği bekleyenler için çok önemli bir gelişme yaşandı. Başvuru sürecinde sona gelindiği duyurularak, isteyenlerin e-Devlet üzerinden başvuru yapabileceği açıklandı. Hükümet, pandemiden etkilenen işletme sahiplerine destek vermek amacı ile 35 bin ile 75 bin TL arasında destek veriyor.

ÖDEMELER 3 TAKSİTTE YAPILACAK

Bu uygulamadan yararlanmak isteyen işletmeler, destek programından faizsiz, geri ödemeli ve teminatsız bir şekilde yararlanabilecek. Yenilikçi olan genç işletmelere 25 bin TL’ye kadar ilave destek verileceği duyuruldu.

İşletmelere verilecek geri ödemeli desteği üst limiti, mikro işletmeler için aylık 10 bin TL olmak üzere 3 ay karşılığında toplam azami 30 bin, küçük işletmeler için de aylık 25 bin TL olmak üzere 3 ay karşılığında toplam azami 75 bin TL olarak ifade edildi.

ÖDEMELER 3 YIL SONRA

Faizsiz desteğin geri ödeme süresi 2024 yılında başlayacak olup, 2025 yılının sonuna kadar devam edecek. Geri ödemeler 4!er aylık 6 eşit taksit üzerinden yapılacak.

Başvurular e-Devlet üzerinden çevrim içi başvuru üzerinden yapılabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir