Genel

Sağlık Bakanlığından sonra dakika Sinovac aşısı kararı!

Gelen bir son dakika haberine göre Sağlık Bakanlığı ülkemizde bir süredir uygulanan Çin üretimi Sinovac koronavirüs aşısı ile ilgili yeni bir karar aldı. 29 Haziran 2021 tarihinden bu yana uygulanan bir Sinovac aşısı serisinin kullanımı durduruldu. Konu ile ilgili açıklama Türk Tabipler Birliği (TTB) Genel Sekreteri Prof. Dr. Vedat Bulut tarafından yapıldı.

Bulut, yaptığı açıklamasında aşıların kullanımının bir süredir durdurulduğunu doğrularken, bu durumun gerekçesini henüz öğrenemediklerini açıkladı. Detaylar haberimizde

SAĞLIK BAKANLIĞI DURDURDU

Ülkemizde bir süredir uygulanan ve dünyada da yaygın bir şekilde kullanılan Çin’in Sinovac aşısının B18880035A serisinin kullanımı Sağlık Bakanlığı’nın talimatı ile durduruldu. Sağlık Bakanlığı tarafından aşının durdurulma gerekçesi henüz açıklanmadı.

“AŞILARI YENİDEN KONTROLE ALDILAR”

TTB Genel Sekreteri Bulut, yaptığı açıklamasında aşının kullanımının neden durdurulduğunu bilmediklerini ifade ederek, şunları söyledi:

“Bu seri aşılarla ilgili muhtemelen bir sorun yaşandı, kullanımını askıya aldılar. Bu aşıları tekrar kontrole aldılar. Kontrole alınma gerekçesini, sonrasında aşıların geri çekilip çekilmeyeceğini veya tekrar kullanımına devam edilip edilmeyeceğini bilmiyoruz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir