Eğitim

Milli Eğitim Bakanlığı 81 ile yazı gönderdi! Tüm Türkiye’de geçerli!

Gelen bir son dakika haberine göre Milli Eğitim Bakanlığından 81 ile yeni bir yazı gönderildi. Gönderilen yazıda mevcut kurumların yanı sıra ülke genelinde 109 farklı alanda eğitim ve öğretim yapan kursların “yayın odası” kurma şartı ile uzaktan öğretim yapabilecekleri açıklandı.

MEB ülke genelinde 109 farklı alanda eğitim öğretim yapan kursların yayın odası kurma şartı ile uzaktan öğretim yapabilmelerine imkan tanıdı. Bu kapsamda MEB, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünce, Özel Öğretim Kurumları Standartları Yönergesi yeniden düzenlendi.

Düzenleme ile birlikte organize sanayinin içinde ya da dışında açılacak özel mesleki ve teknik Anadolu meslek liselerini de kapsayan özel öğretim kurumlarının bazı bölümleri ile kullanılacak araç gereçlerin standartlarını yeniden belirledi.

Ülkemizde yaklaşık olarak 7 bin 500 dolayında kursta yaklaşık 109 farklı program uygulanıyor.

Bakanlığın yeni yayımladığı yazı ile özel çeşitli kurslardan isteyenlerin kurs bünyesinde uzaktan öğretimi yapılacak programın araç, gereç ve donanımlarının yer aldığı yeterli büyüklükte yayın odası düzenlemek şartıyla uzaktan eğitim yapabilmelerine imkan sağlandı. Bu şekilde uzaktan eğitim vermek isteyen kursların ayrı ayrı ruhsat alma zorunluluğu da ortadan kalkmış oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir