Ekonomi

Tek SMS’le başvuru yapılabiliyor! 3 ay geri ödemesiz şekilde hesaplara yatıyor!

Kurban Bayramı kapıdayken bankalar art arda kampanyalı kredi duyurularını yapıyor. 90 gün geri ödeme ertelemeli kredi kampanyasını duyuran Vakıfbank da, 1.51’den başlayan faiz oranlarıyla 36 ay vadeli kredi veriyor.

Bayram Kredisi kampanyasından özel sektör çalışanları, emekliler ve kamu personelleri olmak üzere bütün müşteriler faydalanabiliyor. 3 ay ertelemeli kredi ödemesi için faizler 1.51’den başlıyor. Kredinin ödeme vadesi ise 36 ay olarak belirlendi.

Kredi almak isteyen vatandaşlar ise işlemlerini şubeye gitmeden tek bir SMS ile gerçekleştirebiliyor. SMS ile yapılan kredi başvurusu, bir kredi ön başvurusu olarak geçiyor. Ön başvurunun onaylanmasının ardından müşteriler, belirli evraklarla şubeye giderek kredilerini alabiliyorlar.

 

Bir kamu bankası olan Vakıfbank’ın Kurban Bayramı için vatandaşlara sunduğu Bayram Kredisi Kampanyasına başvurular sürüyor.

SMS BAŞVURUSU NASIL YAPILIYOR?

Vakıfbank’ın Bayram Kredisi Kampanyası’na tek SMS ile anında başvuru yapılabiliyor.

Kredi kampanyasından SMS ile yararlanmak için KREDI, TC Kimlik numarası, Aylık Gelir yazarak 5724’e gönderiliyor.

Başvuru kabul edildiğinde ise kredi, aylık eşit taksitli, azalan veya artan taksitli, 3 ay ödemesiz eşit taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, son taksit balon ödemeli ve değişkenlik taksitli seçenekleri ile kolaylıkla ödenebiliyor.

KREDİ BAŞVURUSUNUN ŞARTI VAR MI?

İlk olarak müşterinin kredi puanına bakılıyor. Kredi talebinde bulunabilmek için kredi puanının yüksek olması gerekiyor. Puan 1500 civarındaysa başvuru talebi anında onaylanıyor.

Kredi puanının düşük olması ise talebin reddine neden oluyor.

Bir diğer şart da yapılan kredi başvurusu sayısı olarak biliniyor. Bir müşteri ne kadar çok krediye başvurduysa, başvurunun kabul edilme ihtimali o kadar azalıyor.