Genel

Kadroya geçen işçilere müjde geldi! Tayin imkânları var!

Taşerondan kadroya geçen sürekli işçileri sevindirecek haberler geldi. Sürekli işçilere tayin hakkı, becayiş talebi, diplomaya göre iş ve geçici görev formülü olmak üzere 4 müjde haberi birden geldi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı sürekli işçilere müjde vermeye hazırlanıyor. Sayıları 1 milyona yaklaşan 696 sayılı KHK ile taşerondan kadroya geçen işçilere 4 müjde birden verilecek.

Tayin Müjdesi

Uzmanların hazırladığı yeni düzenlemeye göre sürekli işçilere bulundukları bakanlıklarında yer değiştirme imkanı verilecek. Çalışma Genel Müdürlüğü’nde yürütülen çalışmaya göre, eş durumu, sağlık ve mazeret nedeniyle sürekli işçilerin çalıştıkları bakanlıklarda iller arasında yer değiştirebilecek.

Böylece eş ve çocuklarından ayrı olarak başka bir şehirde çalışan kamu işçileri aileleriyle aynı şehre tayin edilebilecek.

Becayiş Talebi Müjdesi

Sürekli işçiler şehirler arasında becayiş yolu ile yer değiştirebilecek. Mesela İstanbul’daki bir işçi Ankara’ya gitmek, Ankara’daki işçi de İstanbul’a gitmek istiyorsa yer değiştirebilecekler.

Diplomaya Göre İş Müjdesi

Temizlik görevlisi olarak çalışan sürekli işçilerden üniversite mezunu olanlar sürekli işçi kadrosunda büro personeli olabilecekler.

Geçici Görev Formülü

Sürekli işçiler kurumlar arası geçici görevlendirme yönetmeliği çerçevesinde 1 yıl süre ile geçici görevlendirebilecek. Eş, sağlık durumu gibi nedenlerle başka illere gitmek isteyenlerin talepleri bu çerçevede yerine getirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir