Ekonomi

Son dakika 1.798 TL hesaplara yatırılmaya başlandı!

Gelen bir son dakika haberine göre yüz binlerce kişiyi yakından ilgilendiren ödeme müjdesi verildi. Konu ile ilgili Bakan Yanık yaptığı açıklamasında 1.798 TL vatandaşların hesaplarına yatırıldığını duyurdu. Ödemeler bayram sebebi ile ödemeler erkene alındı. Ödemeler toplam da 893,1 milyon TL olarak hesaplara aktarılacak.

Bakıma ihtiyacı olan engelli bireylerin ailelerin yanında desteklenmelerinin öncelikli hedefler arasında olduğunu ifade eden Bakan Yanık, “Engelli vatandaşlarımıza yönelik politikalarımızı aile odaklı sosyal hizmet vizyonumuz doğrultusunda geliştiriyoruz. Evde bakım yardımı ile bakıma ihtiyaç duyan ağır engelli yakını olan ve bakımını üstlendiği için çalışamayan vatandaşlarımızı da destekliyoruz. Şu an yarım milyonu aşkın vatandaşımıza evde bakım yardımı veriyoruz” ifadesini kullandı.

Haziran ayı içerisinde evde bakım ödemelerinin Kurban Bayramı’na denk geldiğini ifade ederek, “Evde Bakım Yardımı ödemelerini hesaplara yatırmaya başladık” dedi.

893,1 MİLYON TL ÖDEME YAPILACAK

Bakan Yanık, evde bakım yardımı ödemeleri kapsamında Temmuz ayında 893,1 milyon TL ödeme yapılacağını belirterek, ödemelerin tüm engelli vatandaşlara hayırlı olmasını diledi.