Ekonomi

Altın fiyatlarıyla ilgili kritik gelişme! Bugün 15.30’da belli olacak!

Altın fiyatları ile ilgili çok önemli bir gelişme yaşandı. Altın fiyatlarına ilişkin bugün ABD Haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ile birlikte rakamlar yükseliş gösterebilir.

Konu ile ilgili ekonomistlerin yıllık beklentisi enflasyonun yüzde 4,9 artışa işaret ederken, aylık olarak beklentinin sadece yüzde 0,5 artacağı yönünde olduğu belirtildi. Son dönemlerde delta varyantının tüm dünyayı sarmaya başlaması, altın fiyatlarını etkilemeye başladı. Konu ile ilgili bugün ABD enflasyon verilerinin de altın fiyatlarını etkilemesi bekleniyor.

15.30’DA AÇIKLANACAK

ABD Haziran ayı enflasyonu bugün saat 15.30’da açıklanacak. Piyasalardan gelen son bilgiye göre FED’in yakın zamanda varlık alımı azaltımına başlamayacağına dair beklentiler ve enflasyonun beklentilerinin üstünde gerçekleşmesi altın fiyatlarını etkileyebilir.

Oanda Kıdemli Piyasa Analisti Edward yaptığı açıklamasında ons altın fiyatlarının 1.800 dolarda sıkışabileceğini belirterek, “Wall Street yeniden uzun dönemli yapının faiz artışına müsade etmeyeceğine karar verirse altın kuvvetli bir ralli yapabilir” dedi.

GRAM ALTIN NE KADAR?

Gram altın alış fiyatı: 501,96 TL

Gram altın satış fiyatı: 502,06 TL

YARIM ALTIN NE KADAR?

Yarım altın alış fiyatı: 1.587,23 TL

Yarım altın satış fiyatı: 1.628,54 TL

TAM ALTIN NE KADAR?

Tam altın alış fiyatı: 3.283,92 TL

Tam altın satış fiyatı: 3.366,65 TL