Genel

Aşı ile ilgili tepki çeken sözler! Aşıyı reddedene uzaktan iğne atılsın!

Koronavirüs aşılaması uzun bir süredir devam ediyor. Aşılama grubunun genişlemesine rağmen henüz aşı olmak istemeyen bir grup bulunuyor. Ancak bir gazete yazarı olan Yüksek Aytuğ, bugün köşe yazısında kaleme aldığı ifadelerler tepki geçti. Aytuğ, alı olmak istemeyenler için öneride bulunarak, “Aşıyı reddedene uzaktan iğne atılsın” ifadesin kullandı.

“TIPKI VAHŞİ HAYVANLARA YAPILDIĞI GİBİ..”

Aşıya karşıtlığın hayata kast edilmesi olarak yorumlandığını söyleyen Aytuğ, köşe yazısında şu ifadeleri kullandı:

Aşı karşıtları, kapalı alanlara sokulmasın, toplu ulaşım kullanamasın. Eğer halkla yüz yüze iletişim kurdukları bir meslekleri varsa, çalışma izinleri, ehliyetleri, ruhsatları iptal edilsin. (Şahsen ben aşı karşıtı bir spor hocasıyla çalışmak istemem ya da çocuğumu aşı karşıtı bir öğretmene teslim edemem)

Aşı karşıtlarının seyahat özgürlükleri de kısıtlansın. Hepsi ‘potansiyel virüs yayıcı’ kabul edilsin.

Aşı karşıtları virüs kaparlarsa, tedavileri bedava değil, ücretli olsun. Bir aşı karşıtının başkalarına virüs bulaştırdığı tespit edilirse ‘Cinayete teşebbüsten’ yargılansın.

Aşı karşıtları özel işaret ya da simgeler (bileklik gibi) taşımak zorunda bırakılsınlar ki, insanların onlardan uzak durması mümkün olabilsin.

Bana kalsa, tıpkı vahşi hayvanlara yapıldığı gibi uzaktan atılan iğnelerle aşılanmalarını sağlardım ya, neyse…”

Bir Yorum

  1. Canlıları aç bırakarak eğitim verdiğini iddia eden onları kafeslere sokan türlerin ve dünyanın sonunu hazırlayan insanoğlu şimdide bir virüsü kullanarak kendi türlerine şekil vermeye çalışıyor. Hatta bunu yapabilmek için zor kullanmayı bile düşünüyor. Suçsuz masum sağlıklı insanları aşılamak için iğrenç ve korku dolu planlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir