Ekonomi

Nakit sıkıntısı çekenler dikkat! Halkbank 50-200 Bin TL arasında nefes kredisi verecek!

Halkbank bu pandemi sürecinde nakite sıkışanlar için yeni bir kredi kampanyası başlattı. ‘’Nefes kredisi kampanyası’’ ile vatandaş 50 bin ile 200 Bin TL arasında ihtiyaç kredisi kullanabilecek. Uygun kredi faiz oranları ile nakit para çekmek isteyenler Halkbank’ın tüm şubelerine giderek kredi başvurusunda bulunabilecek… Peki, kimler nefes kredisi kampanyasında faydalanabilir? İhtiyaç kredisi faiz oranı ne kadar? Kaç aya kadar vade uygulanıyor? İşte detaylar….

KREDİ KAMPANYASI

Halkbank tarafından yeni bir kredi kampanyası başlatıldı. Halkbank TOBB ve KGF arasında imzalanan protokol kapsamında 200 Bin TL’ye kadar nefes kredisi verilecek!

Halkbank tarafından başlatılan nefes kredisi kampanyası ile ilgili olarak yapılan açıklamada ‘’ Bankamız ile TOBB ve KGF arasında imzalanan protokol kapsamında, TOBB’a bağlı Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Odası, Sanayi Odası, Deniz Ticaret Odası ve Ticaret Borsalarına kayıtlı firmaların, işletme sermayesi ihtiyaçlarının Hazine destekli KGF Kefaleti ile uygun şartlarla karşılanması amacıyla TOBB Nefes Kredisi 2021 oluşturulmuştur. Kredi başvurunuzu, 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren tüm Şubelerimiz aracılığıyla gerçekleştirilebilirsiniz’’ denildi.

1 -TOBB Nefes Kredisi’nden Kimler Faydalanabilir?

TOBB’a bağlı oda ve borsa üyesi olup, kesinleşmiş son mali yıl cirosu 10.000.000 TL’yi aşmayan gerçek ve tüzel kişi işletmeler krediden faydalanabilecektir.

Oda ve borsaların üyesi olsa dahi Tarım Kredi Kooperatifleri, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri, kuyum ticareti ile iştigal edenler ve kıymetli maden aracı kuruluşları, kıymetli maden ticareti ile iştigal eden diğer firmalar ve Faktoring Şirketleri bu krediden faydalanamayacaklardır.

2 -Kredi Limiti

Kredi limiti, firmanın kesinleşmiş son mali yıl cirosuna göre aşağıdaki şekilde belirlenecektir.
Azami 50 bin TL maksimum 200 Bin TL’ye kadar kredi talep edilebilir.

3 -Kredi Türü, Vadesi ve Geri Ödeme Şekli

Kredi, TL işletme kredisi şeklinde kullandırılacaktır.
Kredi vadesi, 6 Ay Anapara ve Faiz Ödemesiz Dönem olmak üzere toplam 18 Ay’dır.
Kredi geri ödemeleri, Aylık Eşit Taksitli şekilde yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir