Ekonomi

Araç sahipleri dikkat! 31 Temmuz’a kadar ödenmezse cezai işlem uygulanacak!

Trafiğe çıkan her aracın Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemesini yapması gerekiyor. Her yıl 2 defa yapılan ödemelerde 2. Taksit 31 Temmuz tarihinde sona erecek. Bankaların aracılığı ile kolay bir şekilde yapılan MTV ödemeleri yapılmadığı durumlarda araç sahibine faiz işletilerek, cezai işlem uygulanacağını belirtildi.

Aracı olan vatandaşlar yılda Ocak ve Temmuz ayı döneminde Motorlu Taşıtlar Vergisi adı altında MTV ödemesi yapıyor. İkinci taksitlerin ödenmesi için pek çok banka, araç sahiplerine kolaylık sağlamaya başladı. Son ödeme tarihi Ağustos ayının başına kadar uzatılmış olsa da ödeme ile ilgili avantajlar 1 Temmuz tarihine kadar devam edecek.

MTV SON ÖDEME TARİHİ

1 Temmuz tarihi itibarıyla MTV ödemeleri başladı. Ödemeler aracın cinsine, motor hacmine, yaşına ve 2018 yılından önce trafik çıkışının olup olmadığına bakılıyor. Normal zamanda MTV ödemeler 31 Temmuz tarihi itibarıyla sona eriyor. Ancak bu yıl 31 Temmuz’un hafta sonuna denk gelmesi ile birlikte ödemeler 2 Ağustos tarihine kadar uzatıldı. Ancak bir sorun yaşanmaması adına vatandaşların ödemelerini 31 Temmuz’a kadar yapması gerekiyor.

MTV ÖDEMELERİNDE BANKALAR KOLAYLIK SAĞLIYOR

MTV ödemeleri kapsamında bankalar birtakım kampanyalar düzenleme başladı. Ödeme yaparken bu bankaları göz önünde bulundurabilirsiniz:

Vakıfbank: 31 Temmuz tarihine kadar yapılan MTV ödemelerinde anında faizsiz 2 ya da 3 taksit imkanı sunuluyor.

İş Bankası: İş Bankası, Maximum Mobil ile Ödeme seçeneği ile 300 TL ve üzeri MTV ödemeleri için 3 taksit, İşCep ve internet üzerinden yapılan 300 TL zeri için 2 taksit imkanı sunuyor.

Yapı Kredi: Yapı Kredi bankası da kampanya sunan bankalar arasında. Yapı Kredi kartı yapılan ödemelerde 3 taksit imkanı sunuluyor. Aynı zamanda World Pay QR kod ile ödeme yapanlara 4 taksit sunuyor.

Halkbank: MTV ödemelerinde 3 taksit imkanı sunuldu.

Ziraat Bankası: MTV ödemlerinde 100 TL ve üzerindeki işlemlere 3 taksit uygulanıyor. Kampanya için son tarih 2 Ağustos olduğu ifade edildi.