Genel

Bayram tatili kaç gün oldu? Kurban Bayramı tatili 9 gün mü 11 gün mü oluyor? İşte son açıklama!

Tüm Türkiye merakla Kurban Bayramı tatili ile ilgili açıklama beklerken, resmi karar dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geldi. Erdoğan yaptığı açıklamasında Kurban Bayramı tatili 9 gün mü 11 gün mü oldu? Sorusuna net bir yanıt verdi. İşte Kurban Bayram tatili 2021 hakkında son açıklama..

Erdoğan’ın Kurban Bayramı tatili ile ilgili yaptığı açıklama şu şekilde:

“Bayram arifesi olan pazartesi günü yarım gün, bayramın ilk gününden son gününe kadar olan salıdan cumaya kadar ise tam gün tatildir. Kabine toplantımızda yaptığımız istişarede, pazartesi günkü yarım günü, idari tatil olarak belirleme kararı aldık. Böylece vatandaşlarımız fiilen 16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz Pazartesi sabahına kadar sürecek bir tatile kavuşmuş oluyor. 15 Temmuz’u zaten FETÖ terör hareketi sebebiyle tatil olarak ilan etmiştik. O gün itibarıyla başlıyoruz ve süreç bu şekilde devam ederken 16’sında herkes mesaisinde olabilecek. Bu kararın gerek bulundukları yerde kurbanlarını kesebilecek, gerek memleketlerine ziyarete gidecek, gerekse bu süreyi tatil için kullanacak vatandaşlarımız için hayırlı olmasını diliyorum”

Buna göre Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak şeklinde açıklandı. 15 Temmuz Perşembe resmi tatil olurken, 16 Temmuz Cuma tatil ile birleştirilmedi. Kurban Bayramı tatili 16 Temmuz Cuma akşamı başlayacak olup, 26 Temmuz Pazartesi sabahı sona erecek.

KURBAN BAYRAMI HANGİ GÜN?

Kurban Bayramı günleri şu şekilde:

Arefe: 19 Temmuz Pazartesi

Kurban Bayramı 1. Gün: 20 Temmuz Salı

Kurban Bayramı 2. Gün: 21 Temmuz Çarşamba

Kurban Bayramı 3. Gün: 22 Temmuz Perşembe

Kurban Bayramı 4. Gün: 23 Temmuz Cuma