EkonomiGenelGündem

Kurbanlık bağışı yapacakları ilgilendiriyor! Bağışlar ne kadar oldu? 2021 Kurban Bayramı vekaleten kurbanlık ücreti açıklandı

Dini bayramlarımızdan biri olan Kurban Bayramı‘na sayılı günler kalmışken vatandaşlar da vekaleten kurbanlık bağışı yapmak için arayışa girdi. Kurbanlık  vekaletini gerçekleştiren çeşitli vakıf ve derneklerden biri de Mehmetçik Vakfı. 20 Temmuz günü kutlanacak olan Kurban Bayramı‘nda kurban vekaletini Mehmetçik Vakfı’na vermek isteyenler fiyatları merak ediyor. İşte detaylar…

TSK Mehmetçik Vakfı vatandaşların kurban vekaletlerini kabul ediyor. Vakıf tarafından kesilen kurbanlar kesim bölgelerindeki şehit yakınlarına, gazi Mehmetçik ailelerine et olarak veriliyor.

Kesim bölgelerinin dışında yaşayan şehit yakınları, gazi aileleri ve kurban bağışını gerçekleştirenlere ise kavurma olarak dağıtılıyor.

Ücret Ne Kadar Oldu?

Paralar İŞ BANKASI üzerinden yatırılıyor. 2021 Kurban Bayramı kurbanlık vekaleti için Mehmetçik Vakfı’nın belirlemiş olduğu ücret ise 1.355 TL olarak açıklandı.

1995 yılından beri kurbanlık vekaleti alan Mehmetçik Vakfı, kurban kesimini hijyenik koşullar altında gerçekleştiriyor. Her kesimhanede vakıf personelleri bulunuyor. Veteriner denetiminde de gerçekleştirilen işlemde ayrıca din görevlisi de var. Böylelikle vatandaşların dini kurallara uygun şekilde kesim yapıldığından emin olmaları isteniyor.

Bağışlar Ne Zamana Kadar Yapılacak?

Mehmetçik Vakfı’nın internet sitesinde bağışların süresine dair yapılan açıklama şöyle:

“Vekâleten kurban bağışı hizmetinin, temin edilen kurban sayısı ile sınırlı olması nedeniyle kurban bağışında bulunacak vatandaşlarımızın bağışlarını son günlere bırakmaması arzu edilmektedir. (Belirlenen hisse sayısının dolması halinde bağış kabulü sonlandırılacaktır) Temin edilen kurbanlık sayısının yeterli olması halinde bankalar aracılığı ile yurt içinden son bağış tarihi 19 Temmuz Pazartesi saat 12.30’dur. Yurt dışından döviz ile yapılacak bağışlar için son tarih 16 Temmuz Cuma saat 16.00’dır. Vakıf online bağış sisteminden ise 20 Temmuz Salı saat 18.00’e kadar bağış kabul edilebilecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir