Sağlık

Delta varyantında en şansız yaş grubu açıklandı! Can kaybı bu grupta görülüyor..

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Koronavirüs salgınına ek olarak şimdilerde ortaya çıkan ve 36 ilimizde görülen delta varyantınına ilişkin kötü bir haber geldi. Daha ölümcül ve bulaşıcılığın fazla olduğunun açıklandığı virüs ile ilgili açıklama yapan bilim adamları, hastalıktan en çok etkilenen şansız yaş grubunu açıkladı.

Bilim insanlarının yaptığı açıklamaya göre hastalıktan en çok etkilenen yaş grubunun 50 yaş ve altı, can kaybının sık görüldüğü yaş grubunun ise 50 yaş üstü olduğu duyuruldu.

ARAŞTIRMALAR DEVAM EDİYOR

Bilim adamları, delta mutasyonu ile ilgili araştırmalarına tüm hızı ile devam ediyor. Yapılan son araştırma İngiltere’den geldi. Buna göre delta mutasyonundan en çok etkilenen yaş grubu ortaya konulmuş oldu.

İngiltere Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamasında 100 bine yakın delta mutasyonunu mercek altına aldı.

50 YAŞ VE ALTI DİKKAT

Şubat ve Haziran ayları arasında delta mutasyonuna yakalanan kişilerin ele alındığı araştırmaya göre Delta teşhisi konulan hastaların büyük bir çoğunluğunun 50 yaş ve altı olduğu açıklandı.

HER YAŞ GRUBU BULAŞICI GRUBUNDA

Araştırmanın yapıldığı dönemde delta sebebiyle ülke genelinde 117 can kaybı yaşandı. Can kayıplarının en fazla olduğu yaş grubu ise 50 ve üzeri olarak açıklandı. Her yaş grubuna bulaşabileceği ortaya konulan araştırmanın istatiksel bir çalışma olduğu vurgulandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir