Ekonomi

Şehirlerarası otobüs bilet fiyatlarına zam geldi!

Cumhurbaşkanlığı kararı ile şehirlerarası otobüs bilet fiyatlarına zam geldi! Zam kararı bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre bugünden itibaren geçerli olmak üzere 101-115 kilometre arası 70 TL olan tavan fiyatı 84 TL’ye, 351-400 kilometre arası 115 TL olan tavan fiyatı 138 liraya çıktı. 1001-1100 kilometre arası tavan fiyatı ise 241 liraya çıktı.

Otobüs biletlerinin tavan fiyatlarına yapılan bu zam uygulaması 3 ay geçerli olacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’nin bugünkü ikinci mükerrer sayısında yayımlanan tebliğ şöyle:

Bu Tebliğin amacı, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen COVID-19 salgınında uygulanan tedbirlerin ve yolcu taşımacılığındaki kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılması sonrasındaki yolcu potansiyelinin ciddi oranda artacağı göz önünde bulundurularak, yolcu bilet ücretlerinde fahiş fiyat uygulamalarının önüne geçilmesi amacıyla, karayolu yolcu taşımacılığı alanında, yayımı tarihinden itibaren üç ay süreyle uygulanmak üzere Ek-1’de yer alan tavan ücret tarifesini belirlemektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir