Gündem

SON DAKİKA! Fahrettin Koca açıkladı! Vakalarda artış var!

Bugün gerçekleştirilen Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu. Koca, “Son bir haftada vaka sayılarında yükselme eğilimi var. Aşılama oranı düşük olan illerde vaka sayısı bir kaç kat artıyor” dedi.

 

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından yapacağı konuşma merak ediliyordu. Bugün gerçekleştirilen toplantının ardından Bakan Koca hem vaka sayıları hem de aşılama hakkında açıklamalarda bulundu. İşte madde madde Bakan Koca’nın açıklamaları:

“Son bir haftada vaka sayılarında yükselme eğilimi var. Aşılama oranı düşük olan illerde vaka sayısı bir kaç kat artıyor.”

“Birinci doz aşısı tamamlanan vatandaşlarımız için Sinovac aşısını olanlar ikinci doz aşılarını 4 hafta sonra, BioNTech aşısı olanlar ise ikinci doz aşılarını ilk dozdan 3 hafta sonra olabilirler.”

“Önümüzde bir İngiltere örneği var. Salgın bitme noktasına gelmişken bir anda onbinlerce vaka ile karşılaştılar. Sevindirici olan, artan vaka sayıları vefat sayılarını şimdilik artırmıyor.”

“Bayramda bir araya gelirken kesinlikle tedbirlerden taviz vermemeliyiz. Bu bayram tedbirlere uyar ve aşımızı olursak, el öpüp birbirimize sarılmadan geçireceğimiz son bayram olacak.”