Genel

Emekliler dikkat! Hesaplarınızı kontrol edin! Çifte ödeme yapılacak!

Milyonlarca emekli, Kurban Bayramı ikramiyeleri ile birlikte zamlı emekli maaşlarını alabilecek. SSK kapsamında aylık alanlar zamlı Temmuz dönemi aylıklarını ve Kurban Bayram ikramiyelerini almaya başlayacak. Maaşlarını 17, 18, 19, 20 ve 21 Temmuz tarihinde alanlar dün, 22, 23, 24, 25 ve 26 Temmuz tarihinde alanlar ise ödemelerini bugün alabilecek. Yapılan son açıklamaya göre emeklilerin zam oranı yüzde 8,45 olarak belirtilmişti.

Emeklileri sevindiren önemli bir gelişme yaşandı. 13,5 milyon emekli ve hak sahibi dün itibarıyla hakkı olan ödemeleri hesaplarında görmeye başladı. Bağ-Kur emeklilerinin ödemeleri 16 Temmuz tarihinde yapılacak olup, vatandaşların temmuz ayı farkı ve aylıkları ile Kurban Bayramı ikramiyeleri 15 Temmuz tarihinde ödenecek.

BAKANLIK TAKVİM YAYIMLADI

Konu ile ilgili takvim Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren ödeme takvimini açıkladı. Buna göre Haziran enflasyon rakamlarının belli olması ile birlikte yeni emekli maaşları SSK emeklileri için dün, Bağ-Kur emeklileri için 16 Temmuz tarihinde ödenmeye başlanacak. Bakanlık, aynı zamanda Kurban Bayramı ikramiyeleri ile birlikte temmuz ayı maaş ödemelerinin de yatırılmaya başlandığını açıkladı.

ÖDEMELERİN TARİHLERİ

SSK kapsamında aylık ödeme alanların zamlı Temmuz 2021 ödemeleri ve Kurban Bayramı ödemeleri maaşlarını 17, 18, 19, 20 ve 21 Temmuz’da alanlar için dün, 22, 23, 24, 25 ve 26 Temmuz’da alanlar için ise bugün ödenecek.

YENİ EMEKLİ OLANLAR DA ALABİLECEK

Henüz yeni emekli olan vatandaşlar da bayram ikramiyelerini alabilecek. Mayıs ayı sonuna kadar emekli aylığı bağlanan kişiler Ramazan Bayram ikramiyesini alabildikleri gibi Kurban Bayramı ikramiyelerini de alabilecek.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir