Ekonomi

SGK duyurdu! Son ödeme tarihi değişti!

Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren önemli bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre SGK yeni kararı duyurdu. Katma değer vergisi, Damga Vergisi ve muhtasar ve prim hizmet beyannamelerinin verilme süreleri ile bu beyannameler üzerine belirtilen ödeme süreleri ertelendi. Yapılan açıklamaya göre son ödeme tarihi 30 Temmuz 2021 sonuna kadar uzatıldı.

Konu ile ilgili yapılan son açıklamaya göre ödeme süresi 26 Temmuz Pazartesi günü sona eriyordu. Bugün açıklanan karara göre Damga Vergisi, Katma Değer Vergisi ve beyannamelerin verilme süreleri ile vergilerin ödeme süresi uzatıldı.

AÇIKLAMA YAPILDI

Konu ile ilgili yapılan açıklamada “Bu nedenle işverenlerimizin bildirimlerini süresinde yapabilmeleri için Türkiye genelinde 2021 yılı Haziran ayı Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesinin ‘sigorta bildirimleri’ne ilişkin kısmının da son verilme süresi 30 Temmuz 2021 Cuma günü sonuna kadar uzatılmıştır” ifade edildi.

30 TEMMUZ CUMA’YA KADAR UZATILDI

Açıklama SGK tarafından yapıldı. Katma Değer Vergisi, damga vergisi, muhtasar ve prim hizmet beyannamelerinin verilme süreleri ile bu beyannameler üzerine tahakkuk eden vergilerin ödeme sürelerinin 30 Temmuz Cuma günü sonuna kadar uzatıldığını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir