Sağlık

Aslında hepimiz yanlış biliyormuşuz! Soğan ve sarımsağı sakın böyle yemeyin! Çünkü..

Hepimizin günlük rutin olarak tükettiği birtakım gıdalar mevcut. Alışkanlık haline getirdiğimiz bu beslenme türünden bazılarının yanlış olduğunu söylesek.. Kahvaltılarda domates, salatalık ve peynirin, yaz aylarında peynir ve karpuzun, kış aylarının vazgeçilmezi soğan ve sarımsağın bir arada tüketilmemesi gerekiyor.

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda aslında 2’li olarak görülen bazı gıdaların eşleştirmelerini son derece yanlış ve tehlikeli olduğu belirtiliyor.

ASLA YAN YANA GELMEMESİ GEREKEN BESİNLER

Vazgeçmeyeceğimiz, ancak kesinlikle bir arada tüketilmemesi gereken yiyecekleri sizler için sıraladık:

Domates ve salatalık kahvaltılarının ve hatta akşam kahvaltılarının vazgeçilmez ikilisi olarak görülüyor. Ancak bu ikili beraber bir şekilde tüketildiği zaman negatif olarak etki yapıyor. Aslında genel olarak domates içerisinde barındırdığı yüksek C vitamini sebebiyle pek çok besinle bir araya gelmesi sakıncalı. Simit, peynir ve hamur işi gibi gıdalarla bir arada tüketilmemesi gerekiyor.

Özellikle İngilizler, günün bir kısmında süt ve çayı aynı anda tüketiyor. Çay ve süt tek başına yararlı olmasına rağmen ikisi bir arada kullanılınca çayın faydası ortadan kalkıyor.

Yaz ayların belki de pratik akşam yemeği olarak tüketilen karpuz ve peynir de yan yana tüketilmemesi gerekiyor. Karpuz ve süt ürünleri bir arada tüketildiğinde sindirim sorunlarına yol açabiliyor.

Sarımsak ve soğan da özellikle kış aylarında sıkça tüketiliyor. Bu ürünleri tüketecekseniz, aynı anda kavurmamanız gerekiyor. Önce soğanı kavurun ve daha sonra sarımsağı ekleyin. Ya da sarımsağı yemeğinizin üzerine çiğ olarak rendeleyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir