Kültür-sanat

Son dakika Fenomen Pucca lakaplı Pınar Karagöz gözaltına alındı! Pucca kimdir?

Gelen bir son dakika haberine göre sosyal medya fenomeni ve yazar olan Pucca isimli Pınar Karagöz gözaltına alındı. Konu ile ilgili haberi Karagöz, Twitter hesabı üzerinden duyururken, neden gözaltına alındığını bilmediğini söyledi. Peki, Pucca kimdir? Pucca neden gözaltına alındı?

Fenomen lakaplı Pınar Karagöz Twitter üzerinden hayranlarını üzen bir gelişmeyi paylaştı. Ünlü isim yaptığı açıklamasında gözaltına alındığını açıkladı.

Twitter üzerinden açıklama yapan Karagöz, “Az önce kapıya iki polis geldi, şu an emniyete gidiyoruz beraber. Sebebini de söylemiyorlar. Hakkımda hayırlısı” ifadelerine yer verdi.

DAHA ÖNCE DE GÖZALTINA ALINMIŞTI

Fenomen isim, daha öncede sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım sebebiyle “Uyuşturucu veya uyarısı madde kullanılmasını özendirme” suçundan 5 yıl 10 ay hapis cezası ve 66 bin 660 TL adli para cezasına çarpılmıştı.

PUCCA KİMDİR?

Fenomen isim, Twitter üzerinden gözaltına alındığını duyurmasından sonra Pucca kimdir? Sorusu gündeme bomba gibi düştü.

Asıl ismi Selen Pınar Işık olan fenomen isim, sosyal medyada Pucca lakabını kullanıyor. 3 Haziran 1987 yılında dünyaya gelen Selen Pınar yazdığı kitaplarla tanınıyor. Karşıyaka Kız Lisesi’nden mezun olan Pucca, Ankara’da ilk olarak Radyo Televizyon ve Sinema daha sonra da Gazetecilik bölümünü bitirdi.