EkonomiGenel

TOKİ’den uygun fiyatlı daire satışı! Kurasız 2+1 daire satılacak!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) vatandaşları uygun fiyata ev sahibi yapmaya devam ediyor. TOKİ’nin resmi internet sitesinden ilan edilen duyurularda da farklı il ve ilçelerde toplu konut satışı yapılacağı ilan edildi. Bu ilanlardan biri de Balıkesir’de 136 bin TL’ye 2+1 daire ilanı oldu. İşte ilan detayları…

 

TOKİ, açık konut satışı ya da kuralı konut satışı ile ev sahibi olmak isteyenlere uygun fiyatlı seçenekler sunuyor. Balıkesir’de yapılacak açık konut satışında ise 2+1 daire 180 ay vadeyle 136 bin TL’ye verilecek.

Duyuruda, “Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 336 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 08 Mart 2021 – 30 Eylül 2021 tarihleri arasında Açık Satışa sunulacaktır.” açıklamasına yer verildi.

 

Satışa çıkarılan konutlar için belirlenen fiyatlar konutun bulunduğu cephe, dairenin bulunduğu kat, konumu, büyüklüğü gibi etmenlere bağlı olarak değişiyor.

En düşük fiyatlı konut 136 bin TL olarak duyuruldu ve 2+1 daireler arasında olan en yüksek konut 199 bin TL’den satışa sunuldu.

Balıkesir’de satışa çıkarılan dairenin örnek ödeme planı ise su şekilde:

TOKİ’nin yayımladığı başvuru kılavuzuna gitmek için TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir