İş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKamu PersonelleriPersonel Alımı

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 31 işçi alımı yapacak! SON BAŞVURULAR 24 TEMMUZ’DA

İŞKUR üzerinden yayımlanan ilana göre Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Spor Tesisleri İşletme Müdürlüğü işçi alımı yapacak. 31 işçinin alınacağı belirtilen ilanda son başvuru tarihi de 24 Temmuz olarak açıklandı.

İşte madde madde Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Spor Tesisleri İşletme Bölümü’ne yapılacak olan alımlar:

1 Teknik Servis Elemanı,
1 Pide Ustası,
1 Çamaşırhane Görevlisi,
1 Fırıncı Ustası,
4 Temizlik Görevlisi,
1 Kasiyer,
2 Resepsiyon Görevlisi,
1 Satın Alma Sorumlusu,
1 Soğuk Mutfak Aşçısı,
2 Aşçı Yardımcısı,
3 Bulaşıkçı,
2 Garson
ve 11 Garson Yardımcısı

BAŞVURU VE KURA SÜRECİ

Yayımlanan ilanda, başvuru süreci ve adayların seçiminde uygulanacak olan kura ile ilgili detaylı bilgilere yer verildi:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

4) Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dahil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dahil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

SON BAŞVURU 24 TEMMUZ’DA

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar İŞKUR’un sitesinde belirtilen iş ilan numaralarıyla elektronik ortamda, şahsen veya Alo 170 hattı üzerinden en geç 24 Temmuz 2021 tarihi mesai bitimine kadar müracaatlarını gerçekleştirebilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir