EğitimGündem

Okulla ne zaman açılıyor? 2021-2022 Eğitim takvimi için Bakan Selçuk’tan açıklama

Türkiye’de vaka sayıları artış gösterdiği bu günlerde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılı takvimi için tarih açıkladı. Okulların ne zaman açılacağına dair tarih veren Bakan Selçuk, Telefi Eğitimi için de bazı açıklamalarda bulundu. Peki, bu yıl okullar ne zaman açılıyor? İşte detaylar…

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

“Okullar ne zaman açılacak?” sorusuna “Türkiye’nin şu anda, şu aşamada okulları açmaktan daha önemli bir işi olmaması lazım” diyen Bakan Ziya Selçuk okulların 6 Eylül 2021 tarihinde açılacağını belirtti. Konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu bilgileri paylaştı;
“Okulları açacağız. Artık bu ülke çocuklarını daha fazla eve kapatmamalı, öğretmenlerini daha fazla yormamalı. Velilerimizi daha çok yormamalıyız. Okullarımızı açmalıyız, inşallah 6 Eylül’de açacağız. Hep birlikte bunun için ne gerekiyorsa yapacağız’’ dedi.

TELAFİ EĞİTİMİ

Milli Eğitim Bakanlığınca öğrencilerin tatillerini verimli geçirmeleri için uygulanan “Telafide Ben de Varım” programı kapsamındaki faaliyetlerin tüm illerde olup olmadığına ilişkin soru üzerine Selçuk, 81 ilin tüm ilçelerinde etkinlikler olduğunu ve yaklaşık 8 milyon öğrencinin bunlara katıldığını söyledi.

Selçuk, Telafide Ben de Varım programının öğrencilerin yeteneklerinin ortaya çıkarılmasına sağladığı katkıya ilişkin soru üzerine, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile çocukların yatkın olduğu spor alanlarının belirlendiği bir çalışma yaptıklarını hatırlattı.

Bu program kapsamında da birçok faaliyet düzenlendiğine dikkati çeken Selçuk, okçuluk, satranç, dart gibi etkinliklerde çocukların yetenekli oldukları alanların da ortaya çıktığını anlattı.

Bakan Selçuk, devam eden Telafide Ben de Varım programına tüm illerde isteyen öğrencilerin diledikleri zaman katılabileceğinin altını çizdi.