Ekonomi

Kredi kartı olanlar dikkat! Faizsiz nakit para kullanmak için bunu yapabilirsiniz!

Ülkemizde kredi kartı kullanımı son derece yaygın. Ancak kredi kartı kullananlar faizsiz nakit para uygulamasından çok haberdar değil. Birçok müşteri haberdar olmadığı için bu özelliği kullanmıyor. Peki, faizsiz nakit para nasıl kullanılır? İşte kredi kart kullanıcılarını yakından ilgilendiren önemli detaylar..

Kredi kartı kullanan milyonlarca kişi faizsiz nakit para uygulamasından çok haberdar değil. Kredi kartı ile 40 gün boyunca faiz ödemeden para çekme uygulamasından yararlanabilirsiniz. Bunu duyanlar uygulamadan nasıl yararlanabileceklerini araştırmaya başladı.

Kredi kartları, geçen yıldan bu yana pandemi sebebi ile büyük bir artış gösterdi. Pandemi döneminde vatandaşlar online alışveriş yaparak ihtiyaçlarını bu şekilde karşılamaya başladı. Taksit imkanı gibi çeşitli avantajların da sunuluyor olması kredi kartı kullanımını arttırdı.

Kredi kartını doğru bir şekilde kullanmamak, faizi de beraberinde getiriyor. Kişiler genellikle ödeme yaparken, ödemenin sadece asgari kısmını yapmasından kaynaklanıyor. Sadece asgari ücretin ödenmesi ile kredi kartı borcundan kurtulmak mümkün olmuyor. Bu şekilde yapılan ödeme ile borç gittikçe büyümeye devam ediyor.

Kredi kartları ile 40 gün boyunca faiz ödemeden para çekme imkanı bulunabiliyor. Konu ile ilgili Türkiye Bankalar Birliği (TBB) tarafından yapılan açıklamada, “Kredi kartları, işlem tarihinden sonra borcun ödenmesi için 10 ile 40 gün arasında bir vadeyi faizsiz olarak kart hamiline sunar. Başka bir ifade ile faizsiz kredi imkânı sağlanır” ifadesi kullanılıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir