Genel

Kurban Bayramı’nda kargolar çalışıyor mu? Bayramda kargolar nasıl çalışıyor?

Koronavirüs salgını döneminde vatandaşlar pek çok ihtiyaçlarını kargo yolu ile gerçekleştiriyor. Aynı zamanda yarın Kurban Bayramı olması sebebiyle Kurban Bayramı’nda kargolar çalışıyor mu? Sorusu gündeme geldi.

Kurban Bayramı’nın tatili hafta sonu tatilleri ile birleşmesi ile birlikte 9 güne çıktı. 16 Temmuz Cuma günü başlayan tatil, 25 Temmuz Pazar gününe kadar devam edecek. Bu süreçte vatandaşların en çok merak ettiği konuların arasında kargoların çalışma durumu geliyor.

KURBAN BAYRAMINDA KARGOLAR AÇIK MI?

9 günlük kurban bayramı tatili için kargo firmaları tek tek açıklama yaptı. Çoğu firma sadece arife günü hizmet vereceğini ve bayram boyunca kapalı olacağını duyurdu.

PTT KARGO BAYRAMDA AÇIK MI?

PTT Kargo arife günü yarım gün hizmet verecek. Bu süreç içerisinde teslim edilemeyecek olan kargolar bayramdan sonra teslim edilecek. Firma bayramda çalışmayacak.

ARAS KARGO BAYRAMDA AÇIK MI?

Aras Kargo’da yaptığı açıklamasında arife günü hizmet vermeye devam edeceğini bayramda ise kapalı olacağını duyurdu.

YURTİÇİ KARGO BAYRAMDA AÇIK MI?

Yurtiçi Kargo yaptığı açıklamasında, “19 Temmuz Arife günü tüm şubelerimiz hizmet vermeye devam edecek olup, 20 -23 Temmuz tarihleri arasında tüm birimlerimiz Kurban bayramı sebebi ile kapalı olacaktır. 24 Temmuz Cumartesi günü tüm birimlerimiz hizmet vermeye devam edecektir” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir