Genel

Bugün markete gidecekler dikkat! Kurban Bayramında marketler açık mı?

Tüm İslam aleminin sabırsızlıkla beklediği Kurban Bayramı geldi. Bayram günü eksikliklerini tamamlamak ya da acil eksikliklerini gidermek isteyenler bayramda marketler açık mı? Sorusunu soruyor. 1,5 yıldır devam eden koronavirüs salgını kapsamında bu yıl Kurban Bayramında kısıtlama uygulanmayacak. Ancak bakkallar ve marketler bugün açık olacak mı?

Kurban Bayramı öncesinde alışverişini yetiştiremeyenler marketlerin ve bakkalların bugün açık olup olmadığını merak ediyor. Kurban Bayramı’nda marketlerin çalışma saatleri neler? Bayramda marketler kaçta kapanıyor? İşte merak edilen tüm detaylar..

19 Temmuz Pazartesi günü öğleden sonra başlayıp, 23 Temmuz Cuma günü sona erecek Kurban Bayramı süresinde pek çok kurum ve kuruluş kapalı olacak. Bu süreç içerisinde vatandaşlar marketler çalışıyor mu? Sorusunu soruyor.

KURBAN BAYRAMINDA MARKETLER AÇIK MI?

Kurban Bayramı, diğer bayramlar gibi yasaklı bir bayram olmayacak. Türkiye uzun bir zaman sonra kısıtlamasız ilk bayramını yaşayacak. Bu süreçte de marketler çalışma saatlerini kendileri belirleyecek.

MARKETLERKAÇTA AÇILIYOR, KAÇTA KAPANIYOR?

Marketlerin normal çalışma saatleri şu şekilde:

A101 çalışma saatleri: 08.30 / 09.00 – 21.00

BİM çalışma saatleri: 09.00 – 21.00

ŞOK çalışma saatleri: 09.00 – 21.00

MİGROS çalışma saatleri: 08.30 / 09.00 – 21.00

Ancak BİM yaptığı açıklamasında bayramın 1. Ve 2. Günü kapalı olacağını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir