Gündem

Bakan Koca’dan bayram açıklaması! Aşı olanlar dikkat!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kurban Bayramı sebebi ile bugün Twitter üzerinden önemli bir mesaj yayımladı. Yayımladığı mesajında bu bayramın diğer 3 bayramdan farklı olduğunu ve bunun sebebinin de aşı olduğunu vurguladı. Vatandaşları aşı olmaya davet eden Koca, aşı olanlardan önemli bir ricada bulundu.

Bakan Koca, yayımladığı Kurban Bayramı mesajında, salgının henüz sona ermediğini, ancak bu bayram aşı güvencesinin olduğunu vurguladı. Aşı olanlardan da aşıya güvenerek tedbirleri bırakmaması konusunda ricada bulundu.

Twitter üzerinden açıklama yayımlayan Koca, “Aşısını olanlardan da istirham ediyorum. ‘Ben aşımı oldum, sağlığım için gerekeni yaptım’ demekle yetinmeyin. Aşısını yaptırmayı erteleyenlerle lütfen konuşun” diyerek seslendi.

3 BAYRAM BURUK GEÇTİ

Geçmişte 3 bayramın buruk geçtiğini hatırlatan Bakan Koca, “Buruk, gözümüz gelecekte üç bayram yaşadık. Salgın henüz son bulmamış olsa da bu bayram diğer 3 bayramdan farklı. Artık aşı var. Milyonlarca insan aşı olduk, henüz olmayanlar da peş peşe aşılarını yaptırmaya devam ediyor. Azalan endişeler, kavuştuğumuz özgürlük, uyduğumuz tedbirlerin ve aşının sonucudur” ifadelerini kullandı.

AŞINIZI OLDUNUZ MU?

Salgının aşı ile ortadan kalkabileceğini hatırlatan Koca, sözlerine “”Bilmenizi isterim ki bu gidiş, salgının geri dönüşünün olmadığı bir gidiştir. Şu anki bilgiler, Covid-19’un uzun vadede aşı ile ortadan kalkabileceğini göstermektedir. Çünkü aşı, hastalığın kolay, belki de hiç fark edilmeyecek şekilde geçirilmesini sağlamakla kalmamaktadır, bulaştırıcılığını da önleyebilmektedir. Bunun için hatırlatıyorum. Aşınızı oldunuz mu?” şeklinde devam etti.

AŞI OLANLARDAN RİCA EDİYORUM

Aşısını olanlardan yine bunun için istirham ediyorum. ‘Ben aşımı oldum, sağlığım için gerekeni, topluma karşı da görevimi yaptım’ demekle yetinmeyin. Bu iş, aşılanma oranı yüzde 100’e yaklaşınca bitecek. Aşısını yaptırmayı erteleyenlerle lütfen konuşun. Kıymetli vatandaşlarım, işi sağlama alıncaya kadar tedbirlere devam etmeliyiz. Bayram günlerinde tıpkı eskisi gibi dikkatli olmalıyız ki bu salgın dönemindeki son bayram olsun. Kurban Bayramınızı yürekten kutluyorum. Gelecekteki bayramların hazırlıklarına şimdiden başlamalıyız”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir