Ekonomiİş İlanları

Günlük 89 TL maaş veriliyor! Başvurular internetten yapılıyor!

İŞKUR iş arayan vatandaşlara her açıdan destek olmaya devam ediyor. İşsizlerin iş sahibi olmasını hem yayımladığı ilanlarla hem de düzenlediği eğitim programlarıyla sağlayan İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı kapsamında günlük 89 TL maaş veriyor. Başvuruların internet üzerinden yapıldığı bu eğitim programı için detaylar açıklandı.

Çok sayıda şehir için büro memuru, mühendis, işçi, noter katibi gibi personellerin alınacağı açıklandı. Yayınlanan personel alımı için adayların herhangi bir sınava tabi tutulmayacağı da ayrıca açıklandı. Ayda 3 bin TL’ye kadar verilen İŞKUR iş ilanı için detaylar haberimizde mevcut

İŞKUR günlük 89 TL cep harçlığı veriyor. 36 ilde ortalama 3200 TL maaşla çalışacak personellerin arandığı ifade edilirken, programa 15 yaşından büyük herkesin katılabileceği duyuruldu. Bunun dışında programa katılmak isteyenlerin belirtilen birtakım şartları taşıması gerekiyor. İşte İŞKUR işbaşı eğitim programı kapsamında merak edilen tüm detaylar:

BİLİŞİM SEKTÖRÜNDE SÜRE 3 AYDAN 6 AYA ÇIKARILACAK

İŞKUR’un uyguladığı İşbaşı Eğitim Programlarının süresi Bilişim ve İmalat için 3 aydan 6 aya çıkarılacak. Diğer sektörler için eğitim süresi sadece 3 ay olarak açıklandı.

İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMLARINDAN YARARLANMA ŞARTLARI

Belirtilen şartları sağlayan vatandaşlar işbaşı eğitim programlarına katılabilmektedir.

  1. Kuruma kayıtlı işsiz olmak,
  2. 15 yaşını tamamlamış olmak,
  3. İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak,
  4. Emekli olmamak,
  5. Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak,
  6. Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak,
  7. İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak,

Belirtilen şartları sağlayan ve programa devam etmelerine engel durumları bulunmayan öğrenciler de programlara katılabilmektedirler.

Ayrıca tarımsal faaliyette bulunanlar ile isteğe bağlı sigortalı sayılanlar, sosyal yardım, engelli maaşı ile dul ve yetim aylığı alanlar da işbaşı eğitim programından yararlanabilmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir