GenelGündem

Meteoroloji uyarmıştı! Perşembe günü bu bölgelere yağış geliyor!

Kurban Bayramı bugün (20 Temmuz) itibariyle başladı. 9 günlük Kurban Bayramı tatilini fırsat bilen vatandaşlar da yurdun birçok yerinde tatil yapıyor. Özellikle sıcak bölgeleri tercih eden tatilcilere ise geçtiğimiz hafta Meteoroloji‘den yağış uyarısı yapılmıştı. Meteorolojinin bayramın ikinci ve üçüncü günü için uyardığı sağanak yağış, Perşembe günü yurdun kuzey kesimleri ile İç Akdeniz’i etkisi altına alacak.

Bugün ve yarın yüksek sıcaklıklar devam edecek. Perşembe gününden itibaren ise yurt genelinde hava sıcaklığı düşecek. Yağışlı hava yurdun kuzey kesimleri ile Akdeniz’in iç kesimlerini etkilemeye başlayacak.

Yarın (21 Temmuz) ise Marmara’nın doğusunda, Batı Karadeniz’in de özellikle iç kesimlerinde yağış bekleniyor.

Doğu Karadeniz’in özellikle kıyı kesimlerinde, Rize, Trabzon’un doğusunda,

Giresun’un iç kesimlerinde ve

Artvin’in kıyı kesimlerinde Perşembe ve Cuma öğle saatlerine kadar yerel kuvvetli yağışların olacağı tahmin ediliyor.

Üç büyükşehir için ise hava durumu şöyle:

İSTANBUL – yarın ve perşembe günü sağanak geçişleri bekleniyor. İstanbul’da yarın sıcaklık 31 derece, önümüzdeki 2-3 gün içinde ise 30 derecenin altına düşecek.

ANKARA – yarın için 36 derece olacağı değerlendiriliyor. Ankara’da hava sıcaklıkları Cuma günü 29 dereceye kadar düşecek.

İZMİR – 35-36 derece olan hava sıcaklığının devam etmesi bekleniyor. Önümüzdeki üç dört için önemli bir yağış beklentisi yok.