EkonomiGenelGündem

Araç almak isteyenleri ilgilendiriyor! İkinci el araç fiyatları düşecek mi? Fiyatlarda son durum ne?

Pandemiden ötürü sekteye uğrayan bir diğer sektör de otomotiv sektörü oldu. Sektörde yaşanan duraksama da haliyle ikinci el araç fiyatlarında artışa sebebiyet verdi. Kendi aracına sahip olmak isteyen vatandaşlar fiyat araştırması yaptığında cep yakan sayılarla karşı karşıya kaldılar. Peki bu durum değişecek mi? İkinci elde son durum ne? İşte detaylar…

Vatandaş iyi haber almayı beklerken sektör yetkilisinden kötü haber geldi. Piyasada hareketliliğin oluştuğunu, bu nedenle yakın dönemde fiyat düşüşü beklenmediğini belirten Bursa Oto Galericiler Odası Başkanı Hakan Yanık konuyla ilgili açıklama yaptı.

Sıfır araç alamayanların ikinci ele araçlara yöneldiğini belirten Yanık, “Şu an ikinci elde hareketlilik devam ediyor. Sıfır araç alamayanlar ikinci el araçlarda talepleri artırdı. İşlerimiz iyi durumda” açıklamasında bulundu.

Yanık ayrıca aynı marka ve özelliklerdeki araçları sattıkları fiyata alamadıklarını dile getirerek sözlerine şöyle devam etti:

“Fiyatları sabitleyemiyoruz. Yaşanan kısır döngü ve fiyatların yükselmesi işlerimizi sekteye uğratsa da beklediğimiz satışa ulaşıyoruz ama kar marjlarımız bitme noktasına gelmiş durumda. Fiyatların artmasında en büyük etmen olarak galericiler gösteriliyor ancak galericiler fiyatların artışından hiçbir şekilde memnun değil. Yaptığımız ticarette devamlı bir artış olursa sermayemizde erime meydana gelir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir