Ekonomi

Bayramda bayram ettiren gelişme! Başvuranlara her ay ödeme yapılıyor!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bayramda milyonlarca vatandaşın yüzünü güldüren bir açıklama yapıldı. Ailelerin geçimlerini asgari düzeyde sağlamaması üzerine bakanlık harekete geçti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın koordinasyonunda vermiş olduğu sosyal yardımdan milyonlarca kişi yararlanabiliyor.

Ödemeler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı doğrultusunda yapılıyor. Öksüz ve yetim yardımı kapsamında ödemeler verilecek. Peki, ödemenin şartları ne? Detaylar haberimizde..

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın devamlı olarak sunduğu sosyal yardım programlarına dair incelemeler devam ediyor. Belirtilen bu sosyal yardımlardan yararlanmak isteyen vatandaşların belirtilen bazı şartları yerine getirmesi gerekiyor. Şartlara uygunluk sağlayan ancak başvurmadığı için ödemeler yapılamıyor.

KRONİK HASTALIK YARDIMI

Hastalık sebebi ile parasal kayıplar yaşam sürdüren vatandaşlara devlet destek veriyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı SSPE ve tüberküloz hastalığı sebebiyle kayıp yaşam sürdüren vatandaşlara ödemeler veriliyor. Ödemelerin miktarı 1.658 TL olarak her ay veriliyor.

ÖKSÜZ VE YETİM YARDIMI

İhtiyaç sahibi olan kişilere anne, babası ya da her ikisi de vefat etmesi durumunda çocuklara Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı doğrultusunda öksüz ve yetim yardımı olarak ödemeler yapılıyor.

ELEKTRİK FATURASI YARDIMI

Bakanlık aynı zamanda 3294 ve 2022 sayılı Kanun kapsamında bazı ailelere elektrik faturası desteği veriliyor. Verilen ödemelerde 1-2 şahıslık hanelere 75 kWh, 3 kişilik hanelere 100 kWh, 4 şahıslık hanelere 125 kWh, 5 ve daha çok hanelere 150 kWh karşılığında nakit veriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir