Gündem

Meteoroloji Karadeniz Bölgesi için uyardı! Yeni bir sel felaketi yaşanabilir!

Ülkenin batı ve güney kesiminde sıcaklıklar mevsim normalleri civarında seyrederken kuzey ve doğu kesimlerinde şiddetli yağışlar sürüyor. Her ne kadar yağmurlar sıcaktan bunalan halkı rahatlatsa da, vatandaş aniden sel tehlikesiyle burun buruna geliyor. Meteoroloji bugün (23 Temmuz) için yaptığı uyarıda bazı iller için şiddetli yağış ve sel tehlikesinin altını çizdi.

Meteoroloji’nin yapmış olduğu açıklama ise şöyle:

Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, (Çorum, Gümüşhane ve Bayburt hariç) Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, Batı ve Orta Toroslar mevkii ile Burdur çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

ORDU, GİRESUN, TRABZON, RİZE VE ARTVİN’İ SEL VURABİLİR

Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde yerel kuvvetli yağışların olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, yerel su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunmalı açıklaması yapan Meteoroloji vatandaşları son yaşanan sel felaketlerinden ders çıkarılması gerektiğini konusunda uyardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir