Ekonomi

TEB’den uygun fiyata araç sahibi olun! TEB ihaleyle araba satışı gerçekleştiriyor!

Bankalar haciz işlemleri başlatılmış araçları satışa sunmaya devam ediyor. Her türlü icralık aracın bulunabildiği işlemlerde araç sahibi olmak isteyenler istedikleri araca daha uygun fiyatlarla sahip olabiliyorlar. İcralık araçları uygun fiyata vatandaşın beğenisine sunan bankalardan biri de TEB. TEB, Cetelem bağlantılı resmi sitesinde icralık araçları liste halinde yayımlıyor.

Yakın zamanda ihalesi gerçekleştirilecek araçların listesi ise şöyle:

İHALEYE KATILIM NASIL OLUYOR?

İhaleye katılacak kişiler;
Kıymet takdirinin %20 si oranında nakit para ya da aynı oranda bankalardan alınmış kesin ve süresiz teminat mektubu,
İhaleye kendi adlarına katılacaklar ise resmi makamlarca verilmiş geçerli bir kimlik kartı (ehliyet, nüfus cüzdanı, pasaport -dosyaya sunulmak üzere fotokopileri ile birlikte)
İhaleye başka bir gerçek kişi adına katılacaklar ise kimlik belgesi ile birlikte noterde düzenlenmiş vekâletname (dosyaya sunulmak üzere fotokopileri ile birlikte)
İhaleye bir tüzel kişi adına katılacaklar ise kimlik belgesi ile birlikte yetki belgesi, imza sirküsü (dosyaya sunulmak üzere fotokopileri ile birlikte) ile ihale saatinden önce ihale adresinde bulunarak ihaleye katılım sağlayabilirler.

Ya da; ihale için https://esatis.uyap.gov.tr/esatis/index.html adresi üzerinden, ihaleden bir gün önce saat 24:00’a kadar elektronik teklif verilebiliyor. Elektronik teklif verebilmek için kıymet takdirinin %20’si oranında teminatın elektronik ortamda yatırılması gerekiyor.

ARAÇ NE ZAMAN TESLİM ALINABİLİR?

TEB’in yapmış olduğu açıklamaya göre satış tarihinden itibaren gayrimenkullerde 10 gün, taşıt ve menkullerde 7 gün içinde geri kalan ödemenin yapılması gerekiyor. Aracın MTV borcunu iade almak üzere yatırılabiliyor. KDV ve tellaliye bedeli ödenince tescil yazısı da alınarak teslim zabıt varakası ile araç sahibine ulaşıyor.