Gündem

Kurbanlık koyunun peşinden gittikten sonra ölü bulunan tıp öğrencisi Onur Alp neden öldü?

Kurban Bayramı’nda tüm Türkiye Ankara’dan gelen acı bir haberle sarsıldı. Kırıkkale’de tıp fakültesi öğrencisi olan Onur Alp Eker, kaçan kurbanlığın peşinden gittikten sonra ölü bulundu. 19 yaşındaki gencin hayatını kaybetmesi üzerine çok yönlü soruşturma devam ederken, Onur Alp neden öldü? Sorusunun cevabı araştırılıyor.

Konu ile ilgili hazırlanan ön otopsi raporunda Eker’e dışarıdan yapılan herhangi bir iz tespit edilemedi. (Darp, bıçak vb. iz) 19 yaşındaki tıp fakültesinin neden vefat ettiği detaylı otopsi raporunda belli olacak.

YARDIM ALMA OLASILIĞININ VAR OLDUĞU BELİRTİLDİ

Konu ile ilgili yapılan değerlendirmeler sonucunda o bölgede yetişkin bir kişinin kaybolma olasılığının olmadığı, cesedin bulunduğu bölgeye yakın evler ve hobi bahçelerinin olması sebebiyle, istediği durumda yardım alınabileceği açıklandı.

ONUR ALP NEDEN HAYATINI KAYBETTİ?

Onur Alp neden vefat etti? Sorusunun cevabı son günlerde en çok araştırılan konuların başında geliyor. Eker’in kalp krizi ya da güneş çarpması sonucunda ölmüş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Eker’in cansız bedeni evin 8 kilometre uzakta bulundu. Eker’in bulunması durumunda cep telefonu sinyali takip edildi. Ancak Onur Alp’in telefonunun şarjı bitmesi sebebiyle sinyal alınamadı.