İş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKamu PersonelleriKpss B Memur Alım İlanlarıPersonel Alımı

Kamu kurumuna personel alınacak! KPSS şartlı personel alımı yapılıyor!

Sivas ili Akıncılar Belediye Başkanlığı İŞKUR üzerinden verdiği ilanla belediye bünyesine personel alımı yapılacağını duyurdu. KPSS şartı ile kamu kurumuna mühendis ve itfaiye eri alımı yapılacak. Son başvuru günü ise 29 Temmuz 2021.

Yukarıdaki tabloda da belirtildiği üzere kadın ve erkek adaylar başvuruda bulunabiliyor. KPSS’den en az 55 puan almış olmak şart bulunuyor.

Mühendis kadrosuna başvuracak adayların fakültelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun olmaları gerekiyor.
İtfaiye Eri kadrosu için ise üniversitelerin Kamu Yönetimi veya Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümlerinden mezun olmak dışında en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olma şartı da var.

ADAYLARDA ARANAN GENEL ŞARTLAR

Türk vatandaşı olmak,
Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,
İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,
Hangi kadroya başvuru yaptığına ilişkin dilekçe vermek.

Başvurular yarın (27 Temmuz) başlıyor ve 29 Temmuz’da sonlanıyor.

TAM İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir