Gündem

Kurbanlık koyunun peşinden gittikten sonra hayatını kaybeden Onur Eker’in otopsi raporu şoke etti!

Tüm Türkiye, Kurban Bayramı’nda kaçan kurbanlık koyunun peşinden gittikten sonra hayatını kaybeden Onur Eker’in neden hayatını kaybettiğini merak ediyordu. Ankara’da meydana gelen olay sonrasında 20 yaşındaki tıp fakültesi öğrencisi Onur Alp Eker’in otopsi raporu çıktı. Ön otopsi raporunda çıkan sonuç herkesi şoke etti.

Tıp fakültesi öğrencisi Onur Eker’in ön otopsi raporunda vücudunda çok sayıda arı iğnesine rastlandı. Genç öğrencin ölümünün arı sokmasına ya da beyin kanamasına bağlı bir şekilde gerçekleştiği düşünülüyor.

BAYRAMIN BİRİNCİ GÜNÜ KAYBOLDU

Onur Alkp Eker ve dedesi Kurban Bayramı’nın birinci günü öğle saatlerinde kurbanlık koyunu ahırdan çıkardı. Ancak koyun dağlık alana doğru kaçtı. Dedesi ve Onur Alp koyunun peşinden gitti. Kısa sürede koyunu bulmak için yollarını ayıran dede torundan Onur Alp’ten bir daha haber alınamadı. Arama kurtarma ekipleri aynı gün saat 15.00’te arama faaliyetlerine başladı.

3 GÜN SONRA BULUNDU

Aynı günün gece saatlerine kadar devam eden aramalar sonucunda Onur Alp’e ulaşılamadı. Bayramın üçüncü gününde 100’ün üzerindeki personelden oluşan kurtarma ekipleri faaliyetlerine devam etti. Akşam saatlerinde kurumuş bir dere yatağının kenarında Eker’in cansız bedenine rastlanıldı.

ÇOK SAYIDA ARI İĞNESİ İZİ BULUNDU

Cumhuriyet Savcısı eşliğinde yapılan otopsi sonucunda Onur’un vücudunda delici, ateşli silah ya da kesici bir aracın izine rastlanılmadı. Gencin cesedinin bulunduğu yerden sadece 150 metre ilerde arı kovanlarının olduğu görüldü. İnceleme sonucunda da Onur Alp Eker’in vücudunda çok sayıda arı iğnesine rastlandı.

Gencin ölümünün arılara ya da beyin kanamasına bağlı olarak gerçekleşebileceği konuşuluyor. Kesin ölüm sebebi Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan rapor sonrasında belli olacak.