Ekonomi

Hemen başvurun! Devletten 828 TL para yardımı alın! 828 TL para yardımı başvurusu nasıl yapılır?

Devlet, vatandaşlara ekonomik açıdan destek olmaya devam ediyor. Son dönemlerde yardımlar arasından 828 TL para yardımı en sık araştırılan konular arasında yerini aldı. PTT üzerinden verilen 828 TL yardım başvuru kapsamında vatandaşlar yardımların kimlere verileceği ve başvuru şartlarının neler olacağını araştırmaya başladı.

Devlet tarafından başvuranlara verilen 828 TL aylık, yaşlılık aylığı olarak tanımlanıyor. Yaşlılık maaşı alabilmek için bulunduğunuz kaymakamlığın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır. Başvuru formu ise Aile Bakanlığı’nın resmi web sayfası üzerinden veriliyor.

YAŞLILIK MAAŞI NE KADAR?

Yaşlılık aylığı olarak 65 yaş ve üzeri vatandaşlara verilen maaş 763,67 TL’den 828 TL’ye yükseldi.

Aynı zamanda engelli vatandaşlarımıza verilen engelli maaşı ise yüzde 40-69 engeli olanlara aylık olarak 662 TL, yüzde 70 ve üzeri engeli olan vatandaşlarımıza ise 992 TL olarak veriliyor.

Evde bakım maaşı ise, bakıma muhtaç olan yaşlı ve engelli vatandaşların yakınlarına ödeniyor. Bin 657 TL olarak verilen destek, aylık olarak 1.798 TL’ye yükseltildi.

65 YAŞ AYLIĞI NEREYE YATIRILIYOR?

65 yaş aylığından yararlanmak isteyen vatandaşlar ilk maaş ödemelerini Ziraat Bankası’ndan alabiliyor. Daha sonraki ödemeler ise PTT üzerinden vatandaşların hesaplarına yatırılıyor.

65 YAŞ AYLIĞI BAŞVURU ŞARTLARI

65 yaş aylığı alabilmek için belirtilen birtakım şartları taşımak gerekiyor. Şartları taşımayan kişilere aylık olarak maaş bağlanamıyor. Başvuru şartları şu şekilde:

Sosyal güvencesinin olmaması

65 yaş üzerinde olmak

Aylık gelirin tespit edilmesiyle birlikte muhtaçlık sınırının altında bir gelirin bulunması

SGK’ya prim ödemesinin yapılaması

Asgari ücretin üçte biri kadar az gelire sahip olmak

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir