Genel

Koronavirüs aşı kampanyası duyuruldu! Aşı olanlara indirim yapılacak!

Koronavirüs salgınında son dönemlerde aşılama oranlarının düşüş göstermesi ve beraberinde vaka sayılarının artış göstermesi herkesi tedirgin ederken, yeni kampanyalar açıklanmaya başlandı. Aşılama oranlarının artırılması için Trabzon Turizm İşletmecileri ve Seyahat Acenteleri Derneği (TİSAD) yeni tip koronavirüs salgını kapsamında aşı olanlara konaklamada indirim yapılacağı duyuruldu.

Konu ile ilgili “Aşıyı tamamla indirimi yakala” sloganı ile yola çıkan dernek ilk ve ikinci doz aşılarını yaptıran vatandaşlara belirli oranlarda indirim uygulanacak. Kampanyanın sadece 1-31 Ağustos tarihleri arasında geçerli olacağı açıklandı.

TRABZON’DA AŞI ORANI

Konu ile ilgili İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, Şehitler ve Hürriyet Parkı’ndaki aşı çadırının önünde gazetecilere yaptığı açıklamasında Trabzon genelinde 730 bin doz aşı uygulandığını ve ikinci doz aşısını yaptıranların sayısının da 275 bin olduğunu ifade etti.

Usta, açıklamasında “Türkiye ortalaması yüzde 63,5, biz ise yüzde 64,5 oranındayız. Bunu daha yukarılara çekip öncelikle kısa sürede sarı, daha sonra da mavi il olmaya gayret ediyoruz” dedi.

TİSAD Başkanı Murat Çavga ise salgın döneminde olumsuz olarak en çok etkilenen sektörlerin başında geldiklerini ifade ederek, “Yaşadığımız mağduriyeti önümüzdeki günlerde tekrar yaşamamak adına elimizi taşın altına koyarak böyle bir çalışma içerisine girdik. Şehirde şu anda 40’a yakın işletme, bu konuya gönülden destek verdiler, onlara da teşekkür ediyorum” dedi.