Gündem

Selde kaybolmuştu! Cansız bedeni bulundu!

Doğu Karadeniz‘de şiddetli yağışların aldığı canlara bir yenisi daha eklendi. Artvin’de meydana gelen sel felaketinde kaybolan Serdar Yiğit‘in cansız bedeni bulundu. Kaybolduğu yerin 10 kilometre aşağısında bulunan Yiğit evlilik hazırlığı yapıyordu…

Kamyon şoförlüğü yapan Serdar Yiğit (40) 22 Temmuz’daki sel felaketinde kaybolmuştu. Arhavi ilçesindeki şiddetli yağıştan ötürü haber alınamayan Serdar Yiğit’in cansız bedeni görevli ekipler tarafından bugün bulundu.

Çok sayıda vatandaşın evlerinden tahliye edildiği sel felaketinde Serdar Yiğit’i arama çalışmalarına AFAD, JAK, PAK, Deniz Polisi, Sahil Güvenlik, UMKE ve itfaiye ekipleri katıldı. Murgul Çayı’ndan Borçka Baraj gölüne kadar olan güzergahta çalışmalar yapıldı. Yaklaşık 12 kilometrelik alanı paylaşan ekipler AFAD koordinesinde kıyı, dere içi ve baraj su havzasında dalış yaparak su yüzeyinde de botlarla arama çalışmalarını sürdürdü.

Yaklaşık 10 kilometre mesafede dere yatağında bulunan Serdar Yiğit’in cansız bedeni otopsi için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Yiğit’in evlilik hazırlığında olduğu öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir