Eğitim

Bakan Selçuk’tan okullara ilişkin son dakika açıklaması!

Gelen bir son dakika haberine göre Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından okullara ilişkin önemli bir açıklama yapıldı. Okulların 6 Eylül tarihinde açılmasının son derece önemli olduğunu ifade eden Bakan okulları açma konusunda çok kararlı olduklarının altını çizdi.

Yüz yüze eğitime ilişkin açıklama yapan akan Selçuk, bu konuda kararlı olduklarını bildirdi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımıyla Telafide Ben de Varım etkinliği sonrasında basın mensuplarının yüz yüze eğitime ilişkin sorularını yanıtladı.

Yeni eğitim öğretim yılının hazırlıklarını değerlendirme amacıyla 81 ilden Milli Eğitim müdürleri ile toplantı yaptıklarını ifade eden Bakan şunları söyledi:

“Okulların 6 Eylül’de açılması bizim için son derece önemli. Çocuklarımızın, velilerimizin, öğretmenlerimizin sabrı konusunda gerçekten müteşekkiriz. Okulları açmak noktasında tüm toplumumuzun katkısını bekliyoruz. Biz hazırız ve toplumun sağduyusunun, desteğinin bu konuda hayati bir önem taşıdığının tekrar tekrar vurgusunu yapmak istiyorum. Okulları açmak noktasında çok kararlıyız”

Türk Tabipleri Birliğinin okulların açılması için aşı yaşının düşürülmesi ve sınıfların bölünmesi önerisini hatırlatılan Selçuk, “Bu konuda elbette geçtiğimiz yıl da var olan bir çalışma var. Bugün yanılmıyorsam Bilim Kurulu’nun da bir toplantısı söz konusu. Orada da bu konular görüşülecek. Bizler de zaten sürekli bir iletişim ve irtibat içindeyiz. Bu konularla ilgili bilim insanlarının yönlendirmesi ve birlikte çalışma devam ediyor” ifadelerini kullandı.