Ekonomi

PTT’den herkese kredi haberine ilişkin açıklama geldi!

Posta ve Telgraf Teşkilatı PTT tarafından son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamaya göre “PTT’nin başvuran herkese para verdiği” “PTT gişelerinden para dağıtıldığına” dair haberlerin gerçeği yansıtmadığı duyuruldu.

PTT yapmış olduğu açıklamasında, “Son günlerde çeşitli internet sitelerinde ve basın yayın kuruluşlarında çıkan “PTT’nin başvuran herkese kredi verdiği, PTT gişelerinden para dağıtıldığı” şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır” ifadesini kullandı.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Son günlerde çeşitli internet sitelerinde ve basın yayın kuruluşlarında çıkan ’PTT’nin başvuran herkese kredi verdiği, PTT gişelerinden para dağıtıldığı’ şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Vatandaşlarımızı yanıltarak internet sitelerinin giriş sayısını artırmaya ve bu sayede reklam geliri elde etmeye yönelik bu tür haberlere itibar edilmemesini önemle rica ederiz. Hizmetlerimize ilişkin bilgilendirmeler resmi internet sitemiz ve resmi sosyal medya hesaplarımızdan yapılmakta olup, kredi hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgilere www.ptt.gov.tr internet adresimizden ulaşabilirsiniz”