Gündem

Yangın kabusu büyümeye devam ediyor! Otele sıçradı! Oteldekiler tahliye edildi!

Türkiye son 2 gündür, dört bir yanda çıkan orman yangınları ile mücadele ediyor. Gelen son dakika haberine göre Muğla Milas’a bağlı Meşelik Mahallesi’nde çıkan orman yangını bölgedeki otellere sıçradı. An itibarıyla oteldekiler tahliye edilerek otel boşaltıldı.

Bölgeden gelen tek iyi haber can kaybının yaşanmamış olması. Ancak Bodrum bölgesinde çok sayıda otel bulunuyor ve yangın yerleşim alanlarını tehdit ediyor.

Muğla2nın Milas’a bağlı Meşelik Mahallesi’nin Kuyucak Mevkii’nde bugün saat 14.30 civarında yangın çıktı. Nedeni bilinmeyen yangın, kısa süre içerisinde oteller kısmına yayıldı.

Alevler beş yıldızlı iki otelin çevresine kadar ilerledi. Bir otelde tahliye çalışmaları devam ederken, ekipler, rüzgar nedeniyle yangını söndürme konusunda güçlük yaşıyor.

ALEVLET ŞEZLONG BÖLGELERİNE KADAR ULAŞTI

Konu ile ilgili AA muhabiri Ali Ballı, Milas’taki yangına ilişkin şu bilgileri aktardı:

“Milas-Bodrum sınırında bir yer Güvercinlik Mahallesi. Burada çok büyük beş yıldızlı oteller bulunuyor. Oteller bölgesi olduğu için oldukça öneme sahip bir yer. Çok sayıda aracın bölgeye gittiğini görüyorum. Alevler şezlonglara kadar ulaşmış durumda. Teknelerdeki vatandaşlar da panik halinde. Tatilciler söndürme çalışmalarını izliyor”

Jandarma ekipleri ise sahildeki tatilcileri tedbir için bölgeden uzaklaştırırken, bazı tekne sahipleri de turistlerin tahliyesi için destek verdi.