Sağlık

Aşı olanlara indirim yapılacak! Ticareti hareketlendirmek için yeni kampanya!

Türkiye’de son dönemlerde artış gösteren vaka sayılarının yanı sıra aşılama çalışmalarının düşmesi herkesi telaşlandırdı. Salgında normalleşmenin başlaması ile birlikte yeniden canlandırırken aşılamaya teşvik için yeni bir çalışma başlatıldı.

Gelen son bilgiye göre Trabzon, Van, Şanlıurfa’dan sonra Malatya, Diyarbakır ve İstanbul’da esnaf aşı olan vatandaşlara indirim uygulayacak.

Salgınla mücadele kapsamında aşılama oranlarının belirli seviyede ilerlememesine bağlı olarak iş dünyası harekete geçti. Çeşitli noktalarda düzenlenen kampanyalar ile birlikte vatandaşların aşı olması teşvik ediliyor. Aşı olanlara çeşitli noktalarda mal yardımı ve hizmet indirimi uygulanması Türkiye geneline yayılmaya başladı.

TRABZON’DA BAŞLADI

İlk kampanya Trabzon’da başladı. Trabzon Turizm İşletmecileri ve Seyahat Acenteleri Derneği aşıya karşı teşvik kampanyası başlatarak, “Aşını tamamla indirimi yakala” sloganını kullandı.

Şanlıurfa’da ise aşı olan 18-25 yaş arasındaki kişilerin aşı yaptırmasını teşvik etmek amacıyla çeşitli hediyeler verilecek.

Van Otelciler ve Turizmciler Derneği ise aşı olan kişilere otel ve üye işyerlerinde indirim sunacak.

YAYILIYOR

Konu ile ilgili Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “Odamızdaki sektör meclisleri ile ön çalışması yapılan toplantımızı gerçekleştirip, teşvik kampanyamızı başlatacağız. İndirim oranları sektörlere göre değişecek” dedi.

İSTANBUL’DA DA UYGULANACAK

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, iş dünyasına “aşını ol, indirimi al” uygulama çağrısında bulunarak, “Büyük şirketleri, perakende satış yapan grupları, finans kurumlarını, halka dönük hizmet veren hava yolu, otel gibi işletmeleri ve katılmak isteyen her firmayı ‘aşı ödüllendirme’ sistemine iştirak etmeye davet ediyoruz” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir