EğitimGündem

Sultan Uçar’dan flaş açıklama: Milli Eğitim Bakan Ziya Selçuk istifa etti!

Gazeteci Sultan Uçar tarafından son dakika bir iddia ortaya atıldı. Uçar, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un istifa ettiğini belirtti. Peki, Ziya Selçuk istifa mı etti?

Yazılan iddiaların kesinleşen ancak henüz ilan edilmeyen bilgiler olduğunu ifade etti. Gazeteci Uçar, YÖK başkanın da değiştiğini ifade ederek, şu açıklamayı kullandı:

“YÖK Başkanı @erolozvar atandı diye diye dün gece yazmıştım. Bugün saat 14:30’da YÖK’te devir-teslim töreni var. MEB’de ne olur? Bekleyeceğiz. Duyduğum yüzde 99.9 istifa veya görevden alınma kesin ve yanına başka bakanlar da eklenecek. 4 bakan değişecek. Resmi Gazete beklenmeli…Öngörü yazmak bize yakışmaz. Ben kesinleşen ama henüz ilan edilmemiş olan bir bilgiyi yazabilirim. Yüzde 1 ihtimal bile “her an her şey değişebilir” demektir”

YALANLAMA GELMEDİ

Sosyal medyada Ziya Selçuk istifa etti iddialarına ilişkin henüz bir açıklama ya da yalanmanın gelmemesi herkesi düşündürdü. Dün gece yarısı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk istifa iddiası hala tazeliğini korumaya devam ediyor. İddiaya göre Bakan Selçuk’un istifa ettiği ve istifanın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edildiği iddia ediliyor.